Het Rode Kruis zoekt vrijwilligers voor scholen in Schaarbeek.

Het Rode Kruis Vlaanderen – Brussel-Hoofdstad zoekt vrijwilligers voor het project « Brugfiguren » in verschillende Schaarbeekse scholen: Champagnat, Mozaiëk, GVBS Maria en de gemeentelijke basisschool Paviljoen.

Als Brugfiguur begeleid je één of meerdere kinderen en help je hen bij hun schooltraject. Samen met de school wordt bekeken wat het kind nodig heeft en hoe jij daarbij kunt ondersteunen. Dat kan op verschillende manieren: samen lezen, voorlezen, helpen bij huiswerk, oefeningen maken of Nederlands oefenen.

Een engagement voor iedereen

Je hoeft geen leerkracht of specialist te zijn. Enthousiasme, geduld en de wil om een kind te helpen zijn de belangrijkste kwaliteiten.

Om vrijwilliger te worden, moet je:

  • minstens 18 jaar oud zijn;
  • je minstens één uur per week gedurende een volledig schooljaar kunnen engageren;
  • beschikbaar zijn tijdens of vlak na de schooluren.

De begeleiding vindt meestal plaats op school en uitzonderlijk bij het kind thuis. Door regelmatig aanwezig te zijn, bouw je een vertrouwensband op en maak je een echte positieve impact op de ontwikkeling en schoolloopbaan van het kind.

Maak het verschil

Wil je je inzetten voor een kind en bijdragen aan zijn of haar kansen op school?

Wijzigingen doorgeven

Nieuws

Agenda