Samenstelling van de jury
- Bénédicte de Marmol, Stedelijk studie- en onderzoeksfonds (ERU) vzw;
- Michèle Kreutz, Directie Monumenten en Landschappen;
- Philippe Lemineur, Bureau Origin Architecture & Engineering;
- Anouk Lontie, Les Amis de l'Unesco asbl.
Laureaten
De prijs van 2.000 euro voor exemplarische renovatie- en restauratiewerken door particulieren is verleend aan de mede-eigendom van het appartementsgebouw Paul Deschanellaan 130 voor de exemplarische restauratie van een oude lift door liftenfabrikant Paul Marien.
De prijs van 2.000 euro voorbehouden voor verenigingen die sensibiliserings- en opwaarderingsprojecten voor het erfgoed in Schaarbeek opstellen is toegekend aan de vzw Les Amis de Pogge voor haar project « Alles is just ».
De jury heeft ook het belang benadrukt van de website van het Comité de quartier Opale en de kwaliteit van het boek van Carla Van Parijs gewijd aan het Josaphatpark: “Notre jardin. Rencontres au Parc Josaphat/Onzen hof. Ontmoeting in het Josaphatpark”.
Categorie: Particulieren die exemplarische renovatie- of restauratiewerken uitvoeren
Exemplarische restauratie van een oude lift door liftenfabrikant Paul Marien, Paul Deschanellaan 130
De plaats
De residentie Albert Ier, appartementsgebouw in art-decostijl, is gebouwd in 1935 door architect René Notéris. Haar grote inkomhal met lambrisering en bevloering in zwart en rood marmer, met een portret van koning Albert I in een medaillon en de originele liftkooi, is spectaculair. De lift bevindt zich in het midden van het trappenhuis: een van zijn specifieke kenmerken is zijn gedeeltelijk gesloten wand in traliewerk, wat een redelijk algemeen kenmerk is van oude gebouwen in stadscentra. De lift moest aangepast worden aan de normen van de Belgische wetgeving over liften, aangepast in 2003 en 2005, conform een aanbeveling van de Europese Unie.