Uitstapje "Le monde d'Ayden"

24
May
Zaterdag 24 mei, van 13u tot 15u30

Creëren en ontwikkelen van sociale, educatieve en culturele inclusie, daar waar het vandaag nog schrijnend ontbreekt.

In Frankrijk heeft slechts 0,28% van de kinderen met een handicap toegang tot aangepast vrijetijdsaanbod.
In België is dat cijfer niet hoger dan 0,7%*.

In Le Monde d’Ayden bevindt 17% van de kinderen die we verwelkomen zich in een situatie van handicap.
Want bij ons is inclusie geen extraatje.
Het is ons vertrekpunt, onze inzet, en onze manier om een rechtvaardigere wereld op te bouwen — één spel tegelijk.

Wat staat er op het programma van deze namiddag?

  • Een snoezelruimte (een multi-sensorische omgeving die bijzonder bevorderlijk is voor het welzijn en sensorisch ontwaken)

  • Motorische spelletjes (psychomotoriek, glijbaan, ballenbad, loopfiets…)

  • Een immersief scherm met therapeutisch effect (de SAM-therapieruimte is momenteel enkel beschikbaar in Nijvel; in Ukkel is er een immersief vloer- en muurscherm)

  • Rollenspellen (symbolische speelhuisjes op kinderformaat, de mini-stadjes bevorderen de ontwikkeling en zelfstandigheid van het kind – ze zijn op kindermaat gebouwd zodat volwassenen toeschouwers blijven)

  • Sensorische spelletjes en fijne motoriek (lichttafel met magnetisch speelgoed, sensorische puzzels, spelletjes met lichtbreking)

  • Een speciaal ingerichte ruimte voor de allerkleinsten (kleine psychomotoriek, sensorische ballen)

Meer info over Le monde d'Ayden

Reserveer eenvoudig je plaats via tickets.1030.be en ga er zelf naartoe op zaterdag 24 mei 2025.

Type activiteit
Opvoeding / Pedagogie
Reis / Uitstap
Prijs

7€ per kind

Gratis voor begeleiders, maximum twee begeleiders per gezin

Précision
Enfants de 1 à 10 ans
Âge maximum
10