De Politiezone Brussel-Noord (Schaarbeek, Sint-Joost en Evere) heeft op haar grondgebied 5 verkeersassen geïdentificeerd waar flitsen een prioriteit is. Het actieplan “Rode Assen”, dat vorige oktober werd gelanceerd, begint nu al zijn vruchten af te werpen.
Het gedrag van automobilisten veranderen op 5 belangrijke verkeersassen, waaronder 4 in Schaarbeek. Dat is het doel van de Politiezone Brussel-Noord.
De eerste resultaten zijn binnen!
Tussen begin oktober 2018 en eind februari 2019 vonden niet minder dan 77 snelheidscontroles plaats op het grondgebied van de drie gemeenten van de zone. Alleen al in Schaarbeek, meer bepaald in de zone 30 (Helmetsesteenweg, Koninklijke Sint-Mariastraat en Van Ooststraat) en in de zone 50 (Leuvensesteenweg), controleerde de politie 41.534 voertuigen.
Daarvan reden er 4.062 sneller dan toegelaten. Dat komt neer op iets minder dan 10% van de bestuurders. De komende maanden zal de politie haar inspanningen voortzetten om de mentaliteit te veranderen. Een goede raad: rijd trager!