In 2016 ging het OCMW van Schaarbeek een partnerschap aan met de sociale kruidenier Episol. Jaar na jaar hebben almaar meer Brusselse gezinnen het moeilijk om eten te kopen. Voedingsprodukten helpen, maar hebben eerder te maken met het verlenen van bijstand. Daarom koos het OCMW ervoor om dit project te ondersteunen .
Episol zag het daglicht in juni 2015 en richt zich op personen en gezinnen in armoede, die worden doorverwezen door hoofdzakelijk Schaarbeekse verenigingen en sociale diensten. Deze personen kunnen aan zeer lage prijzen producten kopen voor de meest dringende levensbehoeften, schoonmaak en hygiëne .
Aankopen, maar ook workshops
Naast hulp bij het aankopen van voedingsproducten begeleidt Episol hen bij hun consumptiekeuzes: de kruidenier organiseert verscheidene keren per maand workshops die sensibiliseren voor een gezonde, verantwoorde, economische en solidaire voeding (de etiketten ontcijferen, lokale en seizoensproducten verbruiken, evenwichtig koken, mee composteren in de wijk…).
Doel van deze begeleiding is het isolement van burgers in armoede te doorbreken en hen zelfstandiger te maken, zodat ze terug naar het klassieke aankoopcircuit kunnen. De toegang tot Episol is mogelijk voor een termijn van zes maanden die een keer kan worden verlengd, afhankelijk van de gezinstoestand.
Info: