Binnenkort loopt er in Schaarbeek een nieuwe buslijn van de Van Praetbrug naar het Daillyplein. Deze nieuwe lijn 56 zal Schaarbeek verbinden met Neder-Over-Heembeek enerzijds en met de Europese wijk anderzijds.
Deze lijn maakt deel uit van het nieuwe busplan van de MIVB, dat voorziet in de implementatie van verscheidene nieuwe buslijnen in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest. Hybride bussen zullen passagiers vervoeren op de nieuwe lijn. Die zal enkele belangrijke plaatsen in Schaarbeek aandoen:
- Een nieuwe verbinding tussen het Verboeckhovenplein en het Daillyplein
- Een halte aan het Gemeentehuis, Colignonplein
- Een verbinding met winkelcentrum Docks
- Een snelle verbinding tussen Schaarbeek en de Europese wijk, de metro en het Schumanstation
Om bus 56 operationeel te krijgen gaat de MIVB vanaf midden juni enkele werken moeten uitvoeren. Deze werken zijn nodig om de doorgang van de bus te verzekeren en om nieuwe haltes te voorzien. Het zal gaan om het Colignonplein, de Koninklijke Sint-Mariastraat, het kruispunt Rubens-Haacht, nieuwe haltes aan de Voltairelaan (tussen Haacht en Louis Bertrand) en de Paul Deschanellaan (in de buurt van Rogier).
De buurtbewoners zullen op de hoogte worden gebracht
Bij sommige van deze werken zal er op die plaats geen verkeer mogelijk zijn, maar de MIVB zal het nodige doen om de mobiliteit in deze wijken zo goed mogelijk te verzekeren. Elke werf zal tussen 5 en 10 dagen in beslag nemen. U woont in een van deze zones? Dan zal u een folder ontvangen waarin alles staat wat u moet weten over de werken. Kort voor de ingebruikname van lijn 56 zullen de Schaarbekenaren die in de buurt wonen, persoonlijk informatie ontvangen over deze nieuwe buslijn.
Info: