Het wijkcontract Prinses Elisabeth is een van de 5de generatie wijkcontracten van Schaarbeek. Het ging van start in 2005 en was klaar eind 2008.
Perimeter
De perimeter, met in het midden het station van Schaarbeek, strekt zich in het westen uit tot de Lambermontlaan en in het oosten tot de Zénobe Grammestraat. In het noorden wordt hij begrensd door de spoorweginfrastructuur en in het zuiden omvat hij een deel van de Albert Giraudstraat en de Jean Jaurèsstraat .
Belangrijkste projecten en acties
Woningen
- Renovatie en bouw van een eengezinswoning in de Joseph Van Campstraat;
- Renovatie en bouw van 2 woningen in de Nicolas Défrêcheuxstraat;
- Bouw van 9 sociale laagenergiewoningen in de Georges Rodenbachlaan;
- Bouw van een passief gebouw met sociale woningen, op de hoek van de Georges Rodenbachlaan en de Anatole Francestraat.
Openbare ruimten
- Herinrichting en aanleg van een voetgangerspromenade in de Monplaisirlaan;
- Herinrichting van het kruispunt Verhaeren - Zola (aanleg van een plateau, aanplanting, ...) ;
- Aanleg van een houten terras en aanplanting op de hoek van de Anatole Francestraat - Jean Jaurèsstraat;
- Herstelling van de rijbanen en trottoirs, inrichting van parkeerplaatsen, nieuwe verlichting,...
Socio-economisch en cultureel luik
- Bestrating van trottoirs met de vzw Jeunes Schaerbeekois au Travail;
- Uitbreiding van de activiteiten van de vzw Le Figuier (sociaal-juridische permanentie en begeleiding, lessen alfabetisering);
- Schoolondersteuning en creatieve activiteiten door de vzw L'Atelier des Petits Pas;
- Ontmoetingsplaatsen die openstaan voor alle vrouwen uit de wijk;
- Sensibilisering van de leerlingen van verschillende scholen voor het sorteren van afval;
- Sensibilisering rond energiebesparing en hernieuwbare energie.